asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Kvalitní betonové konstrukce a snadná realizace

24.10.2011
Klíčovou roli při výběru vhodného materiálu už dnes hraje nejenom kvalita samotných materiálů a služeb, jež společnosti nabízejí, ale i způsob zpracování, rychlost realizace a v neposlední řadě finanční náklady, na které má také vliv neustálé zdražování vstupních surovin a energie. Je známo, že betonáž zavlhlých a tuhých betonů patří k nejtěžším pracím na stavbě. Výhodným řešením v oblasti betonových konstrukcí je použití lehce zpracovatelných betonů EASYCRETE od předního výrobce transportbetonu v ČR skupiny Českomoravský beton.
EASYCRETE – když potřebujete stihnout termín
Při výstavbě domu se pro založení objektu nejčastěji používá základový pás. Na první pohled je to nejjednodušší konstrukce. Stačí pouze správně vybagrovat tvar základu do podloží a následně do něj provést betonáž. Často však dojde k časové prodlevě a do výkopu se sesunou stěny, případně se při betonáži k opakovaně přeruší práce, což má za následek špatné navázání nebo nenavázání jednotlivých částí pásu. Základové pásy nebývají zpravidla vyztuženy, takže je rovněž mohou přerušit trhliny. Konečným důsledkem bývá nehomogenní konstrukce základů, která vede k nerovnoměrnému sedání objektu, což s sebou nese nepříjemné popraskání nosného i nenosného zdiva, které pak trvá po celou dobu životnosti objektu. 

Všechna tato negativa, která mohou vzniknout při realizaci základů vašeho rodinného domu vzhledem ke špatnému technologickému postupu či špatně zvolenému betonu, lze jednoduše eliminovat, jestliže pro kompaktní základovou desku použijete beton EASYCRETE F nebo SF. Základová pláň se urovná do požadované nivelety, osadí a zafixují se prostupy (voda, elektřina a odpady), položí se podkladní fólie, na ní ocelová výztuž a obední se obvod základové desky. Zhruba tři potřebné autodomíchávače EASYCRETE bez jsou větší námahy schopni uložit dva pracovníci asi za polovinu pracovní směny. Výhodou tohoto postupu je značná úspora času, efektivita, kvalita.

Výkony a spotřebovaný čas při použití lehce zhutnitelných betonů EasycreteVíce informací a kontakty pro dotazy naleznete na produktovém webu skupiny Českomoravský beton  www.lite-smesi.cz.


-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media