asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Pohony a řízení stínící techniky

09.04.2010
Pro ovládání a řízení stínící techniky si stále větší oblibu získávají elektropohony s nepřeberným množstvím funkcí a regulačních čidel.
Motorické ovládání přináší uživateli ve srovnání s tradičním manuálním řešením mnoho výhod. V první řadě zásluhou elektrického pohonu zcela odstraňuje fyzickou námahu spojenou s obsluhou rolet, okenic či žaluzií. Pohon navíc zvyšuje životnost stínící techniky. Díky plynulému chodu snižuje namáhání zámku lamel u rolety, pomocí větrných čidel předejdete namáhání markýzy či venkovních žaluzií.

S využitím automatického ovládání dále zvýšíte užitné a funkční vlastnosti stínící techniky. Díky časovým spínačům, světelným, větrným či tepelným čidlům bude stínící technika fungovat automaticky, kdykoli bude potřeba – v noci, za nepříznivých povětrnostních podmínek, či naopak při nadměrném slunečním záření. Můžete tak dosáhnout výborné termoregulace stavby v jakékoli roční době a nepoměrně zvýšit úspory za energii, čímž se investice do elektropohonu vrátí velmi brzy.

Dle svých potřeb a nároků na komfort si můžete vybrat buď řídící jednotky pro bezdrátové  nebo kabelové ovládání pohonů. Pro řízení a ovládání stínící techniky VOЇVO používáme výrobky společnosti Somfy, jež je největším světovým výrobcem a dodavatelem pohonné techniky a řízení rolet, okenic, žaluzií aj. Produkty Somfy jsou zárukou nejvyšší kvality a poskytujeme na ně záruku v délce 3 – 5 let stejně jako na naši stínící techniku VOЇVO.

Zdroj: VOЇVO

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media