asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Profil Eforte získal ocenění v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2010

24.02.2011
Společnost Deceuninck získala za svůj šestikomorový okenní profil Inoutic Eforte, který splňuje energetický standard pro pasivní domy, stříbrnou medaili ve 3. ročníku soutěže Stavební výrobek – technologie roku 2010, vyhlašované každoročně Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství (ABF).
„Stříbrná medaile pro šestikomorový okenní profil Inoutic Eforte nás velmi těší, protože je oceněním kvalitní práce odvedené na vývoji tohoto systému, který jako jeden z mála profilů na trhu splňuje velmi náročné požadavky evropské směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD II), která vstoupila v platnost v polovině roku 2010 a zásadně změní podmínky výstavby i v ČR, kdy budou muset v blízké době všechny nově budované stavby splňovat výrazně přísnější kritéria na energetické úspory,“ řekl Radek Slabák, generální ředitel společnosti Deceuninck ČR.

Unikátní okenní profil Inoutic Eforte získal stříbrnou medaili za jednoduché a flexibilní řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy, novostavby, renovace, průmyslové objekty i rodinné domy.

Soutěž již třetím rokem vyhlašuje Česká stavební akademie, a to pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí ČR. Posláním soutěže je zvyšování technické a uživatelské kvality výsledků stavitelského umění šířením znalostí o jakosti a způsobu využití vynikajících výrobků a technologií a propagace nově zavedených inovací a vynálezů.

Inoutic Eforte

Plastový okenní profil Inoutic Eforte od společnosti Deceuninck se vyznačuje výbornými tepelně-technickými parametry a splňuje nejnáročnější požadavky kladené na okna v nízkoenergetickém i pasivním standardu. Při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem U(f), a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g) = 0,6 W/m²K okna spolehlivě dosahují parametrů pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým rámem U(w) = 0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami požadavků kladených na pasivní domy.

Výrobě nového okenního profilu Inoutic Eforte předcházel dlouholetý výzkum a vývoj. Cílem bylo vyvinout profil s co největší energetickou úsporou, splňující ty nejnáročnější požadavky, které budou plynout z připravované směrnice EPBD II v oblasti tepelně-technických parametrů kladených na okna, respektive na domy v pasivním standardu. Nová evropská směrnice EPBD II reflektuje závazek Evropské unie snížit do roku 2020 celkové emise skleníkových plynů o 20 %, snížit spotřebu energie v zemích EU o 20% a dosáhnout u celkové spotřeby energie 20% podílu z obnovitelných zdrojů.


Zdroj: Deceuninck
Foto: Eforte

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media