asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Okna bez zamlžení? Se skly Planibel Low-e Anti-Fog od AGC již realita

15.08.2012
Opravdu dobře tepelně izolovaný dům nebo administrativní budova je dnes již nutností. Téměř dokonalá izolace ale s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken. Fyzikální zákony jsou neúprosné. Pokud je venku velmi chladný a zároveň vlhký vzduch, dochází na vnějších sklech izolačního zasklení ke kondenzaci vody. V našich zeměpisných šířkách je to běžné na podzim a na jaře. Zamlžení funkci ani kvalitu oken neovlivňuje. Naopak dokazuje, že stavba je opravdu dobře izolovaná. Přes takto zamlžené okno ale není vidět, a to i několik hodin denně, a navíc takové okno nevypadá příliš esteticky. A protože zateplení nově postavených rodinných domů, rezidenčních objektů nebo administrativních budov se neustále zdokonaluje, bude ke kondenzaci a zamlžení skleněných ploch docházet stále častěji.

Kondenzaci se dá zabránit!

Mnoho architektů i projektantů se snažilo tento jev vyřešit, ale bez úspěchu. Přední evropský výrobce skla AGC Glass Europe přichází s novinkou, která tento problém řeší. Vyvinul skla s antikondenzačním efektem. Jde o řadu Planibel Low-e Anti-Fog, která je na trhu od začátku července.

Řešení spočívá v tom, že je vnější strana skla potažena transparentním pyrolytickým povlakem Planibel G fast T. Jeho úkolem je udržet teplotu vnější strany oken na vyšší hodnotě, a tak výrazně omezit vznik kondenzace na vnější tabuli skla.

Skla Planibel pro jakékoliv řešení

Do škály skel Planibel patří v současné době dva výrobky. Planibel AF je zasklení opatřené antikondenzačním pyrolytickým povlakem, Planibel AF TopN+ je sklo se dvěma povlaky, které kombinují antikondenzační vlastnosti s tepelnou izolací. Oba výrobky je možné sestavovat do izolačních dvojskel nebo izolačních trojskel, a tak vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům. Výrobky z nové škály Planibel AF mohou být součástí tepelné izolace budovy a zároveň minimalizovat její negativní projevy.


Více informací o produktech společnosti AGC naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com nebo se můžete obrátit přímo na oddělení podpory projektů International Building Projects Team ibp@eu.agc.com nebo na telefonní čísla +420 417 50 2161 a +420 417 50 3189.

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media