asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

KASPER CZ nebude chybět na veletrhu Dřevostavby 2012

23.02.2012
Projektanti, stavební a developerské firmy, ale i běžní zájemci uvažující o stavbě dřevěného domu mohou v rámci veletrhu Dřevostavby 2012 (23. - 26. 2.) navštívit stánek společnosti KASPER CZ. Přední český výrobce dřevěných konstrukcí tam představí své zajímavé realizace a technologie.
Dynamika, precizní služby, moderní prostředí i výrobní trendy. To jsou atributy, které charakterizují činnost trutnovské firmy KASPER CZ, jednoho z leaderů v oblasti výroby dřevěných konstrukčních systémů. Tato trutnovská firma prezentuje na veletrhu mimo jiné i nejzajímavější projekty, které v současné době realizuje nebo již realizovala.

KASPER CZ zastřešil viniční lis v Botanické zahradě Praha

V listopadu loňského roku společnost získala netradiční zakázku pro Botanickou zahradu hl. m. Prahy v Troji. Ta spravuje také památkově chráněnou vinici sv. Kláry patřící k jedné z nejstarších u  nás. Zajímavým unikátem je zde historický viniční lis z roku 1801, který společnost KASPER CZ zastřešila. Střecha přístřešku má tvar prostorového trojúhelníku odvozeného z válcové plochy. Hlavní nosné prvky jsou obloukové segmenty podepřené devíti sloupy, paprskovitě se rozbíhající ze třech základových patek. Konstrukce je v rovině střešního pláště ztužena soustavou podélných a diagonálních prvků, která je následně zakrytá palubkami z cedrového dřeva. Přístřešek je visutý a spočívá celkem na devíti dřevěných podporách, taktéž z lepeného lamelového dřeva. Dokončené dílo tvoří novou dominantu vinice sv. Kláry.KASPER CZ realizoval Dům v Oboře
Pozoruhodnou stavbou, se kterou se budou moci návštěvníci veletrhu seznámit, je rovněž „Dům v Oboře“, jež společnost KASPER CZ realizovala pro soukromého investora podle návrhu architektů Martina Rajniše a Davida Kubíka. Nenápadný, ale rozsáhlý objekt s překrásným výhledem se nachází v chráněné krajinné oblasti Český les.KASPER CZ disponuje unikátními technologiemi

V červenci letošního roku spustila společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Stroj nese označení K2i-1250 a je schopen s milimetrovou přesností a bez nutnosti měření a rýsování opracovávat materiál v rámci sériové i kusové výroby. „Dalšími z řady výhod tohoto systému je i maximální hospodárnost a zrychlení výroby, které je v porovnání se standardním strojem K2i patnáctiprocentní,“ uvedl ředitel společnosti David Kasper.

S těmito i řadou dalších zajímavých informací z oblasti činnosti společnosti KAPSER CZ se mohou návštěvníci veletrhu Dřevostavby 2012 blíže seznámit na stánku firmy - stánek L22 .


-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media