asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Změní se politika krajů a měst ve vztahu k nemovitostem?

08.01.2013
Nová garnitura politiků se na začátku nového roku bude moci představit investorům a developerům v rámci konference Centers Dating.
O tom, že říjnové volby zamíchaly politickými kartami v obsazení jednotlivých krajů, a tudíž i kompetencemi úředníků, již vědí všichni. Ale vědí také o plánech, budoucí spolupráci, investičních záměrech výstavby nově zvolených zástupců? Odpovědi na tyto otázky se investoři a developeři dozví 31. 1. 2013 v Kaiserštejnském paláci v Praze.

V jeden čas na jednom místě bude možné hovořit se všemi hlavními hráči českého realitního světa – jak s komerčními subjekty, tak se zástupci měst, krajů či ministerských úřadů. „Naším cílem je, aby se potkali na neformální půdě všichni, koho se týká výstavba a správa nemovitostí,“ říká Pavlína Hajnová, ředitelka Centers Publishing.

Konference nabídne účastníkům kromě prezentací, příspěvků a diskusí i novou koncepci samotného potkávání. V rámci takzvaného centers datingu budou po dobu více než jedné hodiny k dispozici všem zájemcům u jasně označených panelů zástupci finančních institucí, krajů a měst a městských částí. Podle mapy, kterou obdrží všichni účastníci datingu, se může každý s každým jednoduše seznámit, aniž by se dopředu osobně znali. „Větší koncentraci osob, které potřebujete pro podnikání na realitním trhu a chcete se s nimi seznámit, vyměnit si vizitky, v podstatě nemůžete nikde jinde najít,“ uvedla Pavlína Hajnová.

Kromě představení nové koncepce nakládání s nemovitým majetkem krajů bude konference zaměřena i na informace o novém dotačním období Evropské unie, které začne platit od roku 2014.

Dalším velice důležitým diskutovaným tématem bude úvěrová politika bank. Na Centers Datingu vystoupí zástupci významných finančních institucí a představí své záměry, priority a podmínky ve financování developerských projektů a projektů obcí.V jakých oborech podpoří výstavbu v současné situaci stát a kdo na podporu dosáhne, přijdou vysvětlit například Ing. Jiří Klíma, ředitel Státního fondu rozvoje bydlení, a Ing. Ondřej Votruba z divize investic agentury CzechInvest.

Dále se konference bude věnovat tématům úspor ve spotřebě elektrické energie budov, alternativní výstavbě sociálních bytů, systému památkové péče a daňových úlev pro majitele architektonických památek a výstavbě vědeckotechnologických parků, které zažívají v současné době boom.

Více informací na www.centers.cz

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media