asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Zelené administrativní projekty

12.11.2010
Společnost Skanska se rozhodla soustředit v České republice ještě výrazněji na development ekologicky šetrných administrativních budov v Praze a Ostravě. S cílem ještě lépe uspokojit rostoucí poptávku po zelených kancelářských prostorách s certifikací LEED Skanska odprodala pozemek, který je součástí logistického parku R6 Logistics Park v Jenči na západním okraji Prahy, nedaleko letiště Ruzyně a rychlostní komunikace R6.
R6 Logistics Park se rozprostírá na ploše 400 000 metrů čtverečních určených pro logistickou výstavbu. Společnost Skanska se rozhodla odprodat pozemek o výměře 75 000 metrů čtverečních. Pozemek koupila rakouská logistická společnost GW Immobilien GmbH, člen skupiny Gebrüder Weiss.

„Máme jedinečnou příležitost nabídnout klientům ekologicky šetrné, moderní a flexibilní kanceláře. Disponujeme velice silným produktem, který je stále atraktivnější pro nájemníky i investory. Tudíž veškeré své snahy soustřeďujeme do tohoto produktu a i proto jsme část aktiv v R6 Logistics Park odprodali společnosti Gebrüder Weiss,” říká Britta Cesar, výkonná ředitelka divize Skanska Property Czech Republic.

Společnost Skanska aktuálně buduje svůj kancelářský projekt City Green Court na pražském Pankráci, který se stal zavedenou obchodní adresou. Projekt nabídne k pronájmu celkem 16 000 metrů čtverečních kancelářské plochy a dokončen by měl být v prvním čtvrtletí roku 2012. Projekt City Green Court byl navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

Zdroj: Skanska Property Czech Republic

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media