asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Nejlepším projektem roku 2012 se stala AURA Statenice

20.11.2012
Letošní ročník realitní soutěže Realitní projekt roku zná své vítěze. Cenu za nejlepší realitní projekt roku 2012 v ČR jednoznačně získala Aura Praha – Statenice developerské společnosti Manghi Czech Republic. Shodli se na tom odborníci složení jak ze zástupců realitních kanceláří, tak i architektů a získala hned dvě ocenění absolutního vítěze. Veřejnost již podruhé hlasovala pro projekt Čakovický park – II. fáze, který realizuje společnost M & K Development.
„Do letošního ročníku developerské ankety se přihlásilo více než sto projektů, které se realizují nejen v Praze, ale po celé České republice,“ říká René Hradecký, zástupce společnosti Conventia, která akci organizuje. „Vzhledem k současné situaci na realitním trhu jsme byli velmi překvapení obrovským zájmem i počtem přihlášených projektů do soutěže. Vítězné projekty mohou nést označení Realitní projekt roku 2012,“ dodává R. Hradecký.


Výsledky celostátní ankety Realitní projekt roku jsou již tradičně vyhlašovány u příležitosti konání Realitního kongresu, který se každoročně koná v Praze za účasti stovek zástupců realitních kanceláří a developerů. Soutěž si klade za cíl mapovat a oceňovat kvalitní rezidenční developerské projekty po celé České republice.

„Developeři čím dál více pociťují přetlak nabídky nad poptávkou a v současné době uspějí na trhu pouze ty nejlepší projekty, které mají dobře nastavené ceny, kvalitní architektonické zpracování a jsou i kvalitně postaveny. Dobrá dopravní dostupnost a dostatečná občanská vybavenost v okolí jsou u nově postavených projektů samozřejmostí. Developerské projekty, kterým tyto atributy chybějí, nemají v dnešní době šanci na trhu obstát,“ shrnuje R. Hradecký.

Ocenění absolutní vítěz v České republice:

Cena odborné poroty: Aura Praha – StateniceCena architektů: Aura Praha – Statenice


Cena veřejnosti: Čakovický park – II. fáze
Zdroj: Conventia

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media