asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

AVALON Business Center získal cenu Stavba roku a zahájil proměnu centra Plzně

04.04.2008
Za architektonicky vydařený první krok k proměně severozápadní části centra Plzně označila kancelářský areál AVALON Business Center porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2007. V kategorii Rekonstrukce budov získal AVALON, respektive architekti ze studia Arch.Design a developerská společnost Acred, hlavní cenu. Stalo se tak v době, kdy jsou velmi aktuální témata revitalizace měst, regenerace brownfieldů a konverze průmyslových objektů. Právě AVALON vznikl částečnou přestavbou bloku tiskařských závodů Typos v Plzni.

Díky návrhu architektů Jaroslava Dokoupila a Petra Hovořáka vzniklo mezi pětipatrovými kancelářskými objekty nádvoří se zelení, odpočinkové plochy či prostor pro venkovní sezení v restauraci. Nájemci i návštěvníci AVALONU si pochvalují jak příjemné zázemí, tak světlé a prostorné, kanceláře s flexibilním uspořádáním.

Za pozornost stojí zejména prostory nejvyššího podlaží s terasami. Ty ocenila i porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2007. „Mimochodem jsou z nich zajímavé výhledy a jejich velkorysé ozelenění patří k chvályhodným počinům investora,“ uvedla předsedkyně poroty ing. arch. Anna Hostičková. „...Avalon se stane živým čtvrťovým centrem a naplní své poslání, předurčené mu jménem – podle keltské mytologie jde totiž mimo jiné o přístav duší.“


Zdroj: Smart Communication

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media