Partneři sekce:
  • XELLA

Návrat slávy hotelu Měšťák

Bývalý hotel Měšťák, dnes hotel The Old Inn v centru Českého Krumlova nesídlí v jedné budově, ale využívá tři původně samostatné gotické domy ze 14. století, jež byly v 50. letech minulého století spojeny v jeden celek. Během let prošel hotel v interiéru několika velkými a dlužno říci necitlivými rekonstrukcemi, které změnily zásadně jeho tvář.

Všechny rekonstrukce se nesly ve společném duchu – vše původní musí pryč! Poslední rekonstrukce z 90. let nic nezměnila, spíše naopak. V domech se tak zachovalo jen nemnoho prvků, odkazujících na „staré dobré časy“ – například v prezidentském apartmá je to trámový vyřezávaný renesanční strop, v pokojích parketové podlahy a podobně.

Moderní materiály v historické skořápce

Hotelu bylo třeba vrátit původní atmosféru a důstojnost, která by příjemně oslovila klientelu. K rekonstrukci interiéru, která by spojila tradici a vznosnost gotiky s tím nejlepším z moderního designu, bylo v roce 2017 přizváno architektonické studio Mar.s architects.

Hotel Měšťák 04

Reminiscence minulosti byla doplněna současnými materiály. Pokoje jsou světlé, zařízené vestavným nábytkem z masivního drásaného dubu, čistý styl vhodně změkčují textilie – závěsy a povlečení. Keramické obklady v koupelnách jsou kombinovány s betonovou stěrkou, vše v šedých a bílých tónech, evokujících hygienickou čistotu a klid prostředí pro očistu a odpočinek.

Dekorativním prvkem, spojujícím všechny interiéry, je zlatá, jež je uplatněna na originálních tapetách s vláknitým dekorem i na svítidlech. Prostorám tak dodává jemný akcent a eleganci. Interiér hotelu byl zrenovován s citem a znalostí materiálů, barev i dekorů a jejich vzájemných kombinací, a současně také s pokorou k letité existenci všech tří domů a jejich historické hodnotě.

Hotel Měšťák 09

Nepřehlédněte: Chors – prvý kapsulový hostel na Slovensku

Základní údaje:
Návrh: Mar.s architects
Stavba: The Old Inn – Hotel Měšťák
Adresa: nám. Svornosti 12, Český Krumlov, Česká republika
Projekt: 2017
Realizace: 2018
Foto: Boys Play Nice
Text: Daniela Bartošová
RubrikyHotely a restaurace