asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Teplo ve znamení palmy

26.09.2013
Společnost Zehnder jako první na světě vyvinula koupelnové radiátory, které dnes patří ke standardnímu vybavení koupelen.  Jedním z nejvýraznějších produktů Zehnder je modelová řada Zehnder Yucca s nevšedním výjimečným vzhledem inspirovaným palmami juka. Charakteristickým nezaměnitelným designovým rysem radiátorů Yucca jsou zaoblené, z boku otevřené trubky topení. Trubky nejsou v této podobě jen krásné, ale i praktické, snadno se na ně pověsí ručník nebo župan.
Designový radiátor Zehnder Yucca se skládá ze skupin tří vodorovných trubek umístěných střídavě symetricky vpravo a vlevo od středových sběrných trubek, takže ručníky se nasunují úplně jednoduše.

Koupelnový radiátor Zehnder Yucca asymetrická tvoří skupina 3 vodorovných trubek umístěná, jak již z názvu vyplývá, asymetricky od středových sběrných trubek, čímž jako by zdůrazňoval, „že se listy natahují jedním směrem za světlem”. Lze ho instalovat s vodorovnými trubkami napravo nebo nalevo.

U výrobku Zehnder Yucca Plus  vsadili designéři na nejnovější trend a posunuli vzhled radiátoru směrem k čistým, spíše decentnějším liniím. Posun směrem k modernímu vzhledu posiluje ocelový kryt zakrývající svislé trubky, působící na pokožku lidského těla příjemně hřejivým sálavým teplem.

Těleso Zehnder Yucca Mirror upoutá pozornost dalším vylepšením v podobě zrcadla, které propůjčuje tomuto radiátoru nezaměnitelný design.

Všechny výše uvedené koupelnové radiátory lze napojit na teplovodní ústřední topení s možností doplnění elektrickou topnou tyčí Irvar pro kombinované vytápění s regulací teploty v místnosti a jednoduchým nastavením týdenního programu vytápění. Tam kde není ústřední topení lze využít provedení radiátoru pro čistě elektrický provoz s vestavěnou elektrickou topnou tyčí a naplněného neroztažným topným médiem.

Mezi další přednosti patří jednoduché čistění (možnost zakoupit speciální kartáč z ovčí vlny) a v neposlední řadě také vnitřní konstrukce, zaručující průtok teplé vody ve všech vodorovných trubkách a tím ohřev radiátoru v celé jeho velikosti. V nabídce jsou koupelnové radiátory v jednořadém nebo dvouřadém provedení. Pro dvouřadé provedení se uživatel většinou rozhodne, potřebuje-li zvýšit výkon radiátoru.

Z hlediska estetického se dvouřadé provedení doporučuje i tehdy, když radiátor slouží jako dělící stěna  v místnosti. S radiátory se zákazník může setkat ve standardní bílé barvě, na přání je možné vybírat z 50 barevných odstínů nebo ze vkusného chromového provedení.

Společnost Zehnder nabízí jak kvalitní designové koupelnové radiátory, tak radiátory pro bytové prostory vyráběné ve speciálních rozměrech “na míru prostřednictvím šíroké sítě prodejců koupelen.


Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí II
T: 383 136 222, 733 73 70 70
info@zehnder.cz
www.zehnder.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media