asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Restaurace jako galerie v Tančícím domě

04.06.2014

V sedmém patře slavného Tančícího domu byla otevřená nové restaurace Ginger & Fred nabízející vedle působivého výhledu na Prahu také mezinárodní gastronomii v atmosféře uměleckého interiéru.

Netradiční interiér s lehce kontroverzními uměleckými díly vznikl ve spolupráci s galerií Art salon S a prezentuje díla českých i zahraničních umělců a designérů.Hned při výstupu z výtahu návštěvníky přivítá socha nazvaná lapidárně Akt muže od Barbory Maštrlové, která je rovněž autorkou díla skokanského můstku s názvem Bazén a páru kontroverzních ručně malovaných židlí pro hosty.

Další originálně ztvárněné židle se zvířecími motivy a plátna na zdech pochází z dílny mladého malíře Adama Jílka. Na cestě do osmého patra, kde se nachází salonek se zrcadlovou podlahou a střecha s unikátním výhledem na Prahu, je možné zhlédnout videoart italského umělce Marca Chiodi.Překvapení na toaletách
Kontroverzní umělecká díla jsou překvapením i na toaletách. Muži při návštěvě odhalí obrazy Adama Jílka, který na nich ztvárnil dámské přirození. Ženy pak objeví dílo Produit de France neboli vibrátor v podobě francouzské bagety. V restauraci však nechybí ani designové kousky. Jedním z nich je lustr od designéra Ronyho Plesla či skleněné designové dekorace od Rudolfa Burdy.


-kak-
Foto: Archiv Ginger & Fred

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media