asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Redesign Hotelu Grand ve Špindlerově Mlýně

21.07.2014

Moderní designový hotel Grand ve Špindlerově Mlýně dokazuje, že povznést úroveň hotelových či restauračních zařízení je s pomocí správně zvoleného designéra cestou, jak vyniknout mezi ostatními.

Starší budova hotelu Grand prošla v roce 2006 celkovou rekonstrukcí. Tříhvězdičkový hotel však časem přestal splňovat představy jeho majitelů o pohodlném hotelu s reprezentativním interiérem. Oslovili proto pražskou společnost Ambience Design, kterou založily designérky Jitka Kobzová a Zuzana Wiesnerová. I přes omezený rozpočet a při zachování většiny stávajícího nábytku bylo cílem odlišit Grand od ostatních hotelů ve Špindlerově Mlýně a klienty přilákat něčím neobvyklým. 

Celý koncept nového vzhledu je postaven na svěžím barevném schématu a originálním stylu dekorace – nástěnných kreseb, které prolínají všechny prostory hotelu.

Záměrem designérů bylo vytvořit s omezeným rozpočtem design, který klienty upoutá svou originalitou.

V konceptu návrhu se designérky rozhodly částečně odstranit zastaralé vybavení, zachovat základní hotelový nábytek, nově vymalovat, položit kvalitní celoplošné koberce, vyměnit závěsy a záclony, židle a stolky, částečně i osvětlení. Součástí konceptu byly také úpravy exteriéru – grafické úpravy 3D nápisů na fasádě a návrhy potisků reklamních tabulí před hotelem. Při zařizování hotelových prostor hrají výraznou roli barvy. Designérky v tomto případě vsadily na modrou, šedou, žlutou, zelenou a cihlovou, které se v hotelu opakují v různých mutacích. Srdcem celého záměru se však stal originální a zcela výjimečný prvek: ruční kresby na zdech, k jejichž realizaci byl přizván ilustrátor Lukáš Hudec.

Díky ilustracím se hotel výrazně odlišil od řady stereotypních hotelů. Celek působí útulně a komfortně.

Už teď hosty originální pojetí hotelu baví a nezřídka se stane, že si vyžádají prohlídku několika pokojů jenom proto, aby se mohli potěšit nápaditými kresbami na jejich zdech.

Designérky tak dokázaly s poměrně omezenými prostředky vytvořit originální rodinný butikový hotel, jehož vtipný design a zajímavě řešené interiéry umocňují pohodu a nabízejí příjemný odpočinek v nádherném prostředí Krkonoš. Překvapením pro hosty je už samotný vstup do recepce – sytě šedá výmalba, barevné ladění a hlavně velká mapa centra města na zdi kreslená fixem. V každém z dvanácti pokojů a dvou apartmánů jsou kresby inspirované blízkým okolím a aktivitami, které hosté při pobytu podnikají. Co pokoj to originál, co kresba, to radost, hravost, vtip a nápad.

-red-
Foto: Ambience Design

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Kdo zná autora ví, že jeho kresby nemohou být bez vtipu a čisté radosti ze života. Těší mě, že jeho tvorba nachází nové adresáty a přináší jim radost.
Odpovědět | 06.10.2014, 20:28

Další z Jaga Media