asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Red dot za český design stolu

17.05.2010
Interiérová firma TECHO získala jedno z nejvýznamnějších mezinárodních ocenění red dot za design univerzálního stolového systému WOT. Cena, kterou každoročně uděluje Design Zentrum Nordrhein Westfalen z německého Essenu, mu byla udělena na základě hlasování třiceti předních designérů a odborníků na design z více než 20 zemí.
Na návrhu jednoduchého designu stolového systému WOT se podílelo české architektonické studio ADR pod vedením Petra Koláře a Aleše Lapky. „Mám rád čistou a jednoduchou formu, která se zcela podřídí funkci. Nová technologie řešení pracovní desky to splňuje a navíc je šetrná k životnímu prostředí, což je výzva do budoucnosti,“ říká Petr Kolář z ADR. Za technickou stránkou stojí holandský architekt Hans Verboom, jenž je autorem designu celé řady stolových systémů společnosti TECHO. „Díky užití technologie ultralehké sendvičové konstrukce desky s aluminiovým jádrem, která se používá v leteckém a automobilovém průmyslu, se nám otevírají zcela nové možnosti. Deska je tak samonosná a není zapotřebí rámu stolu a navíc se ušetří až 30 % materiálu,“ poznamenal Hans Verboom.

Slavnostní předávání cen proběhne dne 5. července 2010 v opeře Aalto-Theater v Essenu. Vítězné produkty budou k vidění od 6. července do 1. srpna 2010 na výstavě s názvem Design na scéně – vítězové ocenění red dot: Průmyslový design 2010 v red dot design muzeu v prostorách Zeche Zollverein, které jsou na seznamu objektů světového kulturního dědictví UNESCO.

Zdroj: TECHO

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media