Originální předěly v interiéru
Galerie(5)

Originální předěly v interiéru

Hledáte funkční řešení, které vám opticky zvětší prostor interiéru, ale zároveň poskytne dostatek soukromí? Originálním řešením jsou celoskleněné příčky. Věřte, že vedle nešlápnete -  jejich variabilita a možnosti vás zaručeně překvapí.

Celoskleněné stěny jsou systémy skleněných panelů, které jsou usazeny do kvalitního nerezového kování. Tvoří je buď samostatné fixní skleněné dílce, dveře v posuvném, či otočném provedení nebo také velice často kombinace těchto prvků. Celoskleněné příčky do interiéru, na rozdíl od klasických zděných příček, pustí dostatek světla a dovolí jeho šíření v celém prostoru.
 
„Výhodou našich celoskleněných příček je stavebnicový princip systému. Ten umožňuje vysokou variabilitu poskládání skel, nabízí výběr z několika typů otevírání dveří, ale také možnost volby designu skla“, uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou a distribucí skleněných produktů zabývá.
Na výběr je deset typových řešení usnadňujících výběr té nejvhodnější skleněné příčky pro každého.

Hlavními materiály použitými k výrobě celoskleněných stěn jsou sklo a nerez. „K výrobě využíváme kalené sklo o tloušťce 8, 10 nebo 12 mm, a to podle velikosti plochy skla. Kromě klasického čirého skla float si můžete pořídit také průsvitné satináto, barevné planibel nebo designové Grafosklo. Záleží pouze na vás a charakteru prostor – popřípadě důrazu na intimitu, kterou chcete pro určité místnosti zachovat,“ pokračuje pan Paksi.

Dílek po dílku…
Pokud si chcete celoskleněnou stěnu J.A.P. instalovat do interiéru domu, bytu, či kanceláře, je potřeba se držet určitého postupu. „Prvním krokem je vždy výběr základního schéma stěny – tedy zda se bude jednat pouze o fixní příčku nebo variantu celoskleněné stěny s dveřmi v otočném, posuvném nebo kyvném provedení. Součástí takového systému mohou být i boční či horní světlíky. Pro jednodušší výběr nabízíme klientům na výběr z deseti typových řešení, jak daný prostor vyplnit tak, aby co nejvíce odpovídal jejich představám a potřebám,“ říká pan Paksi.

Souběžně s přípravou návrhu probíhá i důkladná stavební příprava prostor, které se budou osazovat. Je důležité nezapomenout na tyto body:

  • V místě celoskleněné stěny nesmí být zavedeno podlahové vytápění – ukotvení stěny k podlaze by mohlo poškodit spirály topného systému.
  • Strop ze sádrokartonu musí být zpevněn ideálně ocelovou konstrukcí či traverzou.
  • Stropy, které jsou zděné nebo tvořené panely, se zpevňovat nemusí – kotvení je v tomto případě bezproblémové. Celoskleněných stěn se tak nemusíte bát ani v panelákových bytech.
  • V případě volby celoskleněných dveří se samozavíračem je nutné si v podlaze předpřipravit otvor o hloubce přibližně 20 cm. Toto je třeba brát v potaz už při vylívání hrubé podlahy – kdy skvěle poslouží například polystyrenová kostka, kterou po vytvrzení betonu jednoduše vyříznete. 
  • Důležité je i zajištění vhodné přístupové cesty na místo instalace, a to jak výšku průchozích stavebních otvorů, tak třeba šířku schodiště v bytovém či panelovém domě.

V případě celoskleněných příček je důležité především pečlivé zaměření daného prostoru. To, včetně odborné montáže celého systému, vždy přenechte odborníkům!

Nezapomeňte na kování
Vybranému typu a především zvolenému vzhledu celoskleněné stěny by mělo odpovídat také kování a všechny ostatní úchytné komponenty.

„Pro skleněné systémy jsme připravili kolekci komponentů v elegantním a velmi kvalitním broušeném nerezu. Podle typu zvoleného způsobu otevírání dveří lze volit typ kliky – v nabídce jsou designové kulaté i hranaté tvary klik s rozetou v provedení se zámkem nebo i bez, popřípadě madel nebo misek, které se hodí spíše pro posuvný typ dveří,“ uvádí pan Paksi.

Tip závěrem

Aby si mohl každý představit navržený model stěny například se světlíkem a dveřmi, nemusí se omezit pouze na technický výkres daného řešení.

Společnost J.A.P. nabízí oproti jiným oborovým firmám nadstandardní řešení, kterým je zhotovení počítačového 3D modelu sestavy. Samozřejmostí s tím spojenou je i návrh úchytných komponentů, spojek a kování,“ říká závěrem pan Paksi.

Moderní a funkční vzhled, kvalitní materiály, možnost volby designu skla, ale i komplexní řešení přesně na míru přáním a požadavkům klientů – a to včetně úchytných komponentů, kování a dalších technických řešení – to jsou nesporné přednosti stavebnicového systému celoskleněných stěn J.A.P.

   
kování pro celoskleněné stěny – nerezoví klika s rozetou, foto zdroj J.A.P. rohová spojka pro upevnění skleněných tabulí, foto zdroj J.A.P.

Kontakt:
“J.A.P.“ spol. s.r.o.
Nivky 67
750 02 Přerov
jap@japcz.cz
www.sklenenastena.cz

ZDROJ: “J.A.P.“ spol. s r.o.

–>–>