asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Jak nakupovat vanu?

07.05.2012
Ústředním bodem většiny koupelen je vana ve všech možných podobách. Malá, velká, hranatá, kulatá, bílá nebo barevná. Vybírat můžete z pestré nabídky, ale která je ta nejlepší právě pro vás?

Chladná ocel i plech

Budete-li si dnes vybírat novou vanu, váš výběr se pravděpodobně omezí pouze na dva nejrozšířenější druhy materiálů – akrylát nebo ocel. V některých zemích se ještě stále setkáte s širší nabídkou původních litinových van, především pro jejich hlavní schopnost dlouhodobě udržet teplotu vody, ale od 50. let minulého století začala být litina ve velké míře nahrazována mnohem lehčími ocelovými plechy a pláty. Plechová vana je lehká a levná, avšak nižší kvality než dražší vany z ocelových plátů. Plechové vany jsou vyráběny ve standardní tloušťce 2 mm, nejsou samonosné a smalt je výrazně namáhán. Kvalitnější ocelové vany z plátů mají tloušťku 3 mm, jsou samonosné s vyšší životností, samozřejmě však výrazně dražší.

Termoplast příjemný a hřejivý na dotek

V 70. letech minulého století vstoupil na scénu akrylát – tvrdý termoplast, který se dá výborně tvarovat, je velmi pružný, ale křehký. Proto se po vylisování skořepina na rubu zpevňuje skelnými vlákny a nástřikem polystyrenové pryskyřice. Dnes se k výrobě akrylátových van používá řada různých materiálů s doplňkovými mezivrstvami, přísadami a tloušťkami. Standardní vany mají tloušťky 4 mm.

Co je samočisticí úprava?

Speciální tvrdé a hladké povrchové úpravy, po nichž sklouzne voda i s částečkami špíny, mastnoty a vodního kamene, aniž by na tomto povrchu vznikaly usazeniny.

Na co se při výběru vany zaměřit?

  • velikost prostoru, který máme k dispozici
  • výška největšího člena rodiny
  • počet osob, které budou společnou lázeň sdílet
  • design celého koupelnového prostoru
  • komfort, který si chcete v koupelně dopřát
  • důležitou roli hraje také tvar vany, vycházející z jejího předpokládaného umístění a z celkového designu koupelny
  • materiál, hloubka a ponor – vany se v poslední době prohlubují, jejich zádová část se narovnává a člověk v nich spíše sedí
  • komfort, pohodlí a bezpečí – nejdůležitější parametry pro koupání – stále častěji se proto setkáváme s doplňky ve formě podhlavníků, loketních opěrek, madel a úchytůCONSTANTA – Jedná se o volně stojící vanu. http://www.teiko.cz/cz/ovalne-vany/1905-constanta.html
GALIA – Jedná se o prostorovou vanu do větších koupelen z moderní řady van STYLELINE. Rohová vana GALIA je velmi prostorná, vhodná také pro koupel ve dvou. Vanu lze doplnit krycím panelem v pravém nebo levém provedení. http://www.teiko.cz/cz/rohove-vany/2146-galia-l.htmlHARMONY - vana HARMONY je skvělé řešení do malých koupelen, kde není místa nazbyt. Vyniká čistým provedením, moderním designem a výbornými užitnými vlastnostmi. Díky svému jedinečnému půdorysu ušetří spoustu tolik potřebného prostoru a přitom neomezí to nejdůležitější – pohodlí uvnitř vany. Její rozměry jsou 160 x 75 cm.
http://www.teiko.cz/cz/obdelnikove-vany/2237-harmony-l.html


MALTA
– jedná se o atraktivní šestiúhelníkovou vanu, která umožňuje pohodlnou koupel 2 osob současně.


MEDEA - je ideálním řešením do malých koupelen nebo do koupelen v bytových jádrech.  Vana MEDEA se vyrábí ve třech rozměrových provedeních: 150, 160 a 170 cm v pravé i levé variantě. http://www.teiko.cz/cz/rohove-vany/1957-medea-160-l.html
PORTA – další z řady luxusních van STYLELINE je vana PORTA, tentokrát v klasické variantě obdélníkového typu. Vana se vyrábí ve 3 rozměrových variantách : 160, 170 a 180cm.

TREND - Nový atraktivní design, klasické tvary a maximálně přizpůsobivé rozměry. Vany TREND se stanou jedinečným místem každé koupelny. Široká škála rozměrového provedení od 150 až po 180 cm. http://www.teiko.cz/cz/obdelnikove-vany/2281-trend-150.html
Zdroj: TEIKO s.r.o.
www.teiko.cz

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media