Lávka přes Svratku je nejlepší ocelovou konstrukcí roku 2014

Lávka přes Svratku je nejlepší ocelovou konstrukcí roku 2014

Letošní první ročník soutěže Nejlepší ocelová konstrukce roku 2014 vyhlásila po vzoru ostatních evropských zemí Česká asociace ocelových konstrukcí (ČAOK). Soutěže se mohly zúčastnit stavby s jakýmkoli využitím ocelové konstrukce dokončené vloni.

Porota soutěže složená ze členů výboru ČAOK z přihlášených staveb vybrala vítěze, kterým se stala stavba Lávka přes Svratku v lokalitě Hněvkovského. Investorem je magistrát města Brno, architektonický návrh a projekční práce prováděla společnost Stráský, Hustý a partneři a zhotovitelem včetně dodávky ocelové konstrukce byla společnost FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Lávka byla navržena v souvislosti s výstavbou sportovních a volnočasových aktivit v brněnské lokalitě Hněvkovského. Realizace lávky propojila cyklostezky na levém a pravém břehu řeky Svratky a umožnila přístup pěším i cyklistům ke sportovnímu areálu.


V rámci soutěže se představily také další stavby:

  • Centrum Černý most, zastřešení Foodcourtu
  • 1. soukromá železniční zastávka v ČR u pivovaru Kocour ve Varnsdorfu
  • Atmosférická stanice Křešín, kotvený stožár 252 m
  • Lávka pro pěší a cyklisty přes Jizeru v Semilech

Výsledky soutěže byly vyhlášeny v průběhu konference České asociace ocelových konstrukcí s názvem KONSTRUKCE 2014, která se uskutečnila 6. listopadu v ostravském Clarion Congress Hotelu. Cenu předal Antonín Pačes, prezident ČAOK.
Zdroj: ČAOK