ARTZEPT 2011: Příležitost pro začínající designéry

ARTZEPT 2011: Příležitost pro začínající designéry

Společnost Zepter International vyhlašuje již 8. ročník mezinárodní designérské soutěže ARTZEPT, která je určena mladým talentům z celého světa. Tématem letošního ročníku je „A BOX FOR EVERYTHING & NOTHING“ („DÓZA NA VŠECHNO A NA NIC“). Povinným prvkem této dózy je, aby její minimální rozměry byly nejméně 10 × 10 cm a maximální rozměry 30 × 30 cm. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 20. října 2011.

Soutěž ARTZEPT je určena mladým designérům, kterým dává příležitost prosadit se v mezinárodní konkurenci a odstartovat tak jejich kariéru. Do soutěže je možné přihlašovat práce vyrobené ze skla, kovu, plastu, keramiky a kombinovaných materiálů. Vyrobené dózy by měly být především funkční, s uměleckým a estetickým provedením. Ze všech přihlášených exponátů vybere odborná porota v čele s Bořkem Šípkem tři vítězné.

Nejlepší návrh bude odměněn částkou 10 tisíc eur, za druhé a třetí místo soutěžící získají výrobky Zepter v hodnotě 4 a 3 tisíce eur. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v italském Miláně na konci roku 2011.

Soutěž ARTZEPT je mezi mladými českými designéry velmi oblíbena, např. v letech 2007 a 2008 se jejich exponáty umístily na prvním a třetím místě. Předloňský ročník soutěže, ve kterém měli soutěžící za úkol vytvořit čajovou soupravu, přinesl ocenění třem mladým umělcům z České republiky. Zvláštní ocenění členů poroty získali Petr Siedlaczek, Roman Šedina a Ladislav Průcha.

Především ve jménu své velké vášně pro uměleckou kreativitu vytvořila paní Madlena Zepter odbornou komisi, která posuzuje jednotlivé soutěžní exponáty, z předních odborníků v oblasti umění, designu, průmyslového designu a architektury, jakými bez pochyby jsou Gordana Biba Markovic, historička a kritička umění, profesor Bořek Šípek, architekt a designér, nebo Carlo Magnoli, umělecký ředitel.

Zájemci mohou své práce společně s vyplněnou přihláškou (ke stažení na www.artzept.com), životopisem, stručným popisem díla a jeho fotografiemi posílat do 20. října 2011 na adresu:

ZEPTER INTERNATIONAL BRID MARKETING
ARTZEPT „A BOX FOR EVERYTHING & NOTHING ” 2011
Via Sibilla Aleramo 13
20092 Cinisello Balsamo, Milan, Italy

Veškeré informace o soutěži na
www.artzept.com.