asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Společnost Atlas Copco získala certifikaci pro všechny své technologie bezmazných kompresorů

01.07.2011
Společnost Atlas Copco oznámila, že všechny její bezmazné kompresory nyní splňují certifikaci třídy 0 dle poslední novelizace normy ISO 8573-1 s ohledem na obsah oleje ve stlačeném vzduchu. Společnost Atlas Copco je prvním výrobcem kompresorů, který obdržel pro všechny své technologie bezmazných kompresorů certifikaci třídy 0 dle nejnovějších mezinárodních norem.
Certifikováni dle nejnovějších norem
Všechny typy bezmazných kompresorů společnosti Atlas Copco jsou certifikovány dle této nové normy. Patří sem turbokompresory, zubové, spirálové a pístové kompresory, šroubové kompresory se vstřikem vody, bezmazné šroubové kompresory a čtyřstupňové kombinované pístové kompresory, ale i mobilní kompresory k pronájmu. Tyto kompresory vyrábí stlačený vzduch s nulovým obsahem oleje, který je vhodný pro aplikace v textilním průmyslu, potravinářství, při výrobě nápojů, důlní těžbě, v elektroprůmyslu včetně elektroniky (výroba polovodičů, ale i pro čisté výrobní provozy) a také pro výrobce z oblasti farmacie, chemie a kosmetiky, pro lakovny, pro úpravu vody a pro nemocnice.
 
První vydání normy ISO 8573-1 v roce 1991 představovalo první krok při potvrzení důležitosti kvality vzduchu a klasifikace výstupu vzduchu s ohledem na množství tří znečišťujících složek: oleje, vody a prachu. Postupný vývoj této normy odráží trvale se zvyšující potřebu kvalitnějšího stlačeného vzduchu pro technologie koncové výrobky, jakými jsou potraviny nebo léčiva. Druhé vydání této normy z roku 2001 zavedlo třídu 0 pro obsah oleje. Společnost Atlas Copco byla prvním výrobcem, který v roce 2006 získal tuto certifikaci třídy 0 od sdružení Technische Überwachungs-Verein (TÜV), které nezjistilo naprosto žádnou přítomnost oleje ve stlačeném vzduchu bezmazných rotačních šroubových kompresorů řady Z. Další bezmazné technologie společnosti Atlas Copco (turbokompresory, zubové, spirálové a pístové kompresory spolu s šroubovými kompresory se vstřikováním vody) ji pak získaly v roce 2007, což stvrdilo vedoucí pozici společnosti u zařízení s tlakovým rozsahem 300 mbar až 40 bar. Druhé vydání normy ISO 8573-1 2. vyd. (2001) bylo revidováno v roce 2010, tato revize ISO-8573-1 3. vyd. (2010) reflektuje změnu obsahu částic prachu.

„Certifikace dle novelizace této normy z roku 2010 je důkazem našeho závazku k bezmazným technologiím a bezpečnosti procesů, osob i životního prostředí,“ uvádí Chris Lybaert, prezident divize Oil-free Air společnosti Atlas Copco.
 
Certifikáty o obsahu oleje stávajících řad kompresorů společnosti Atlas Copco vydalo uznávané nezávislé sdružení Technische Überwachungs-Verein (německé Technické kontrolní sdružení nebo také „TÜV“) na základě nepřísnějších dostupných metod měření a zkoušek. Tato certifikace stvrzuje, že nebyla zjištěna naprosto žádná přítomnost oleje.

Jednička v oboru v oblasti bezmazných technologií

Společnost Atlas Copco tak může s klidem splnit nejvyšší požadavky zákazníků co do kvality stlačeného vzduchu. Tato opakovaná certifikace vyzdvihuje trvající závazek společnosti Atlas Copco k ochraně výroby svých zákazníků prostřednictvím certifikovaného vzduchu s nulovým obsahem oleje. 

Zdroj: Atlas Copco

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media