asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Sklo od AGC a Euro 2012: A zápasy mohou začít!

15.05.2012
Sklo společnosti AGC Glass Europe bylo vybráno pro dva zcela nové stadióny, které budou hostit fotbalové Euro 2012. Při výstavbě stadiónů ve Varšavě a Gdaňsku bylo použito téměř 18 500 m2 skla vyrobeného a zpracovaného společností AGC.
Na Národním stadiónu ve Varšavě s kapacitou 58 000 sedadel – dějišti zahajovacího zápasu hostitelské země a zápasů semifinále – nalezneme 16 500 m2 skla od společnosti AGC. Kromě sportovních utkání budou na novém stadiónu otevřeny také kanceláře, obchody, bary, restaurace, zasedací místnosti a další prostory. Fasáda stadionu je ze skla s povlakem Stopray Vision-50T. Toto sklo bylo vybráno pro svůj esteticky působící neutrální vzhled a především pro své vlastnosti ochrany proti slunečnímu záření, které umožňují zachovat v aréně příjemné teploty. Kvůli zvýšení bezpečnosti je sklo použito v izolačních dvojsklech v kombinaci se Stratobelem (vrstveným sklem) v celkové ploše 8 500 m2

Společnost AGC dodala na fasádu stadionu také 4 000 m2 smaltovaného skla Planibel Clear. Střechu tvoří 4 000 m2 vrstveného, tepelně tvrzeného skla Stratobel 88.4, které zaručuje jedinečné mechanické a bezpečnostní vlastnosti.  
PGE Aréna v Gdaňsku – hostící zápasy skupiny C a jedno ze čtvrtfinálových utkání – pojme až 41 500 fanoušků.  Pro stavbu prvního patra a VIP boxů byly dodány 2 000 m2 skla. Pro vysokou úroveň tepelné izolace a světelné prostupnosti bylo vybráno sklo Planibel TopN+ (verze s vrstveným bezpečnostním sklem Stratobel).


    

Nenechte si ujít zahajovací výkop Eura 2012 - 8. června!

Další informace o obou stadiónech naleznete na: www.2012.org.pl/en/infrastructure/stadia.html


Foto: A. Ryś/BIEG 2012, Kośnik, P. Mamcarz

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media