asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Energeticky efektivní bydlení tématem briefingu Wienerbergeru

09.05.2011
Úspory energie vzhledem k nákladům vynaloženým na stavbu byly hlavním tématem briefingu, který pro odborníky, obchodní partnery a novináře uspořádala v rámci stavebního veletrhu IBF Brno společnost Wienerberger cihlářský průmysl. Cílem setkání, které proběhlo 13. dubna, bylo představit možnosti snadnou a rychlou výstavbu z POROTHERMU v souladu s očekávaným zvýšením normových požadavků na tepelněizolační vlastnosti zdiva.
„Snižování energetické náročnosti je tématem, o němž hovoří prakticky všichni,“ vysvětluje Roman Busta, ředitel marketingu a prodeje společnosti Wienerberger. „Jenže už jen málokdy se dodává, že je potřeba posoudit i dobu návratnosti investice do zlepšování tepelněizolačních parametrů zdiva v reálném čase v úsporách na vytápění,“ vysvětluje stanovisko společnosti Wienerberger. „Za správné řešení proto považujeme výstavbu energeticky efektivních domů, které mají vyvážený poměr investic do stavby k uspořeným nákladům za vytápění, to znamená poměr ceny a výkonu,“ dodává závěrem Busta. 

Spolu s tím byly na briefingu představeny i novinky, které společnost Wienerberger cihlářský průmysl uvedla na trh právě při příležitosti IBF. Velký zájem vyvolaly cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi, které umožňují výstavbu nízkoenergetického a pasivního bydlení z jednovrstvého zdiva. Díky tomuto řešení se snižuje pracnost výstavby, investice do materiálu i náklady na vytápění a údržbu domu po celou dobu jeho životnosti. Zateplení uvnitř cihly navíc neohrozí hmyz, ptáci ani povětrnostní vlivy.

S velmi příznivým ohlasem se setkaly i cihly pro nízkoenergetické a pasivní domy POROTHERM 50 EKO+ pro tloušťku zdiva 50 cm, které představují další rozšíření stávající a velmi žádané moderní řady tepelněizolačních cihel.

Zaujaly i dvě novinky pro bytové domy v sortimentu akustických cihel POROTHERM AKU SYM pro tloušťky 25 a 30 cm se zvýšeným akustickým útlumem o 2 dB, jež se uplatní zejména při výstavbě mezibytových příček.

Více informací najdete na
www.porotherm.cz.

-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media