asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Brněnské veletrhy ve znamení úspor energie

06.04.2010
Hybatelem Stavebních veletrhů Brno 2010 (SVB), které se konají od 13. do 17. dubna, bude téma úspor. Půjde především o úspory energie, což bylo do jisté míry tématem už loni, když se uváděl do praxe program Zelená úsporám. Ale tehdy šlo o naprostý začátek a program začal fungovat až loni v létě po zmírnění požadavků na žadatele. Téma finančních úspor sledují nepřímo i zúčastněné společnosti. Proto jsou pro ně připraveny slevové balíčky a různé další výhody.
„Firmy letos více zvažují všechno – od velikosti a podoby expozice až po pečlivou přípravu nabídek a databáze pozvaných zákazníků,“ říká Jana Ostrá, ředitelka SVB. Veletrhy nabízejí vystavovatelům například i výhodnější ceny ubytování v hotelu Holiday Inn a registraci neomezeného počtu obchodních partnerů s pomocí elektronického registračního kódu zdarma, dále wi-fi připojení na internet a parkování v ceně balíčků. 

Téma úspor energie se odrazí nejen v řadě výstavních expozic, ale objeví se i v seminářích o inteligentních budovách nebo pasivních domech, jež jsou v nabídce doprovodného programu veletrhu. Také bude možné využít poradenství Centra pasivních domů, Státního fondu životního prostředí, ČKAIT a Cechu topenářů a instalatérů.

Dalším programem s tématem energie bude na Stavebních veletrzích věnována samostatná konference Energie pro budoucnost. Ve středu 14. dubna 2010 se bude konat na brněnském výstavišti konference na téma energetika a obnovitelné zdroje zaměřená na širší odbornou veřejnost. Odborným garantem konference je profesor Jiří Tůma z Katedry elektro­energetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Konference bude hledat odpovědi na otázky, zda se vyplatí investovat do malých obnovitelných zdrojů, a to nejen solárních, ale i do větrných či biomasy; jaké jsou legislativní podmínky a jaký vliv bude mít připojení velkého množství malých, distribuovaných zdrojů energie na řízení elektrizační sítě a na kvalitu dodávek elektrické energie.

Mobitex připojen

Dalším diskusním tématem veletrhů je doprovodný program s názvem PPP – ano, či ne? O možnostech partnerství veřejného a soukromého sektoru při výstavbě dopravní infrastruktury se přijedou vyjádřit zástupci české a slovenské vlády. Připraveny jsou i některé změny. Veletrh Urbis Invest, který byl součástí stavebních dnů, byl přesunut na květen. Dříve samostatný veletrh Mobitex, zaměřený na nábytek a interiér, bude nyní probíhat v rámci veletrhů. Pořadatelé vycházeli z průzkumu, z něhož vyplynulo, že loňské souběžné konání těchto akcí bylo zajímavé pro 85 procent návštěvníků. Mobitex se zaměří na společnosti, které nedodávají své výrobky do obchodních řetězců, a vytvářejí tak alternativu k této nabídce. Prezentaci nových trendů v oblasti nábytku, bytového textilu a doplňků bude doplňovat bezplatné poradenství interiérových architektů. Doprovázet ji bude také prezentace designového nábytku ve spojení se špičkovou audiovizuální technikou.

Výstavy budou letos probíhat v novém pavilonu P navrženém architekty z Arch Designu, který byl dokončen loni v červnu. Návštěvníci tak budou moci zakusit i dojem ze současné architektury.

(in)
Foto: archiv IBF

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media