Výlet do budoucnosti
Galerie(5)

Výlet do budoucnosti

Navštívit Dubaj, znamená ocitnout se v budoucnosti a potěšit oko krásou, luxusem a zajímavostmi všeho druhu.

Architektonické rarity v Dubaji rostou jako houby po dešti. Zvláště v části Jumeirah (arabsky „krásná“), což je luxusní pobřežní rezidenční čtvrť. S touto čtvrtí je jednokolejkou spojen jeden z výběžků tzv. Palmových ostrovů. Stojí na něm hotelový komplex Atlantis The Palm, který je zhruba stejně rozsáhlý jako pražská zoologická zahrada.  

Hlavním tématem celého resortu je moře, na něž mají návštěvníci výhled ze všech stran. Na eleganci a stylu resortu se podíleli významní světoví designéři a architekti.    


Autorem vize je Sol Kerzner, který vybudoval obdobný koncept na Bahamských ostrovech v roce 1998. Díky dokonalé iluzi tropického ráje se mu tehdy podařilo oživit turistický ruch, který dlouhodobě stagnoval.

Všudypřítomná Atlantida
Obě stavby v Dubaji i na Bahamách mají společné téma: mýtus a legendu o bájném ostrovním státu Atlantida, který podle představ řeckých filozofů opanoval téměř celou oblast Středomoří, a který údajně zničila přírodní katastrofa.  

Na rozvalinách mýtické Atlantidy stojí celý podmořský svět komplexu, jenž je také největším lákadlem pro turisty. Zejména expozice se stovkami druhů mořských živočichů nebo akvárium The Lost Chambers se 65 000 živočichy, kde se návštěvníci mohou potopit a zaplavat si s méně dravými rybami.


Do laguny mají hosté výhled z luxusního Neptunova a Poseidonova apartmá. Každý z nich má rozlohu 165m².

Pohádkové lobby
Velká péče se věnovala výstavbě prostor Grand Lobby v tzv. Královské věži, kde výhledy na azurově modré moře zálivu spolu s vodními expozicemi, hrou světel, zvuky vodopádů mají návštěvníka přenést tak trochu do pohádky.

Na umělecké výzdobě lobby pracovali Dale Chihuly (skleněné skulptury) a Albino Gonzales (autor maleb pokrývající zdi vstupních prostor hotelu).

U Dalea Chihulyho jde o první instalaci na Blízkém Východě, již připravoval dva roky. Vytvořil 10m vysokou skleněnou stavbu z 3000 kousků kolorovaného foukaného skla. Jeho dílo ve vstupní hale efektně odráží do vody ve fontáně, do níž je zasazeno.     

Španělský umělec Albino Gonzales se specializuje na znázornění mytologie. Dvě zdi v Atlantisu měří 5 x 2,5m a šest zdí 6,5m x 2,5 m. Všech osm maloval ve svém studiu ve Španělsku blízko Leónu. Znázorňují solární kalendář s rozdílnými  konstalacemi planet a vyprávějící příběh bájného kontinentu Atlantidy.  Kalendář zachycuje roční období se slunovraty a rovnodennostmi a čtyři živly, jako základní složky života a principy projevů energie.     

Naopak čistotou stylu a minimalismem oplývají lázně ShuiQi Spa a fitness centrum, kde dominují přírodní materiály jako je kámen a dřevo, vybavené jinak nejmodernějším sportovním náčiním.  

Na výstavbě hotelu v Dubaji se dále podíleli Jeffrey Beers (Jeffrey Beers International), David Rockwell (Rockwell Group) a Adame D. Tihany (Tihany Design).
Design interiéru měli na starosti: Wilson and Associates, designoví architekti: Wimberly, Allison, Tong and Goo (WATG) a firma EDSA, která se podílela na celkovém zasazení stavby do krajiny.
Architekti a designéři jako Jeffry Beers, David Rockwell, Adam D. Tihany & Wilson & Associates, společnost Rockwell Group jsou autory restaurací na Atlantisu.

Rozloha hotelu: 460 000 m2
Vodní park: 170 000 m2
ShuiQi Spa & Fitness: 2400 m2
Počet pokojů: 1500
ZDROJ: PR článek společnosti Omnimedia s.r.o.